Hilvan Meslek Yüksekokulu tarafından organize edilen ‘Meslek Yüksekokulları Çalıştayı’ yoğun katılımla gerçekleşti.
Hilvan Meslek Yüksekokulu konferans salonunda düzenlenen çalıştaya; Vali Yardımcısı Uğur Sezer, Hilvan Belediye Başkanı Aslan Ali Bayık, Rektör Yardımcısı Ali Sarıışık, Dekanlar, Meslek Yüksekokulları Müdürleri ve Daire Başkanları katıldı.
Çalıştayın açılış konuşmasında söz alan Vali yardımcısı Uğur Sezer; “ Üniversiteler şehrin lokomotifidir. Meslek Yüksekokulları her alanda ilçelerine, şehrine katkı sağlayacak olursa, memleketimizin kalkınmasına değer sağlayacaktır” diyen Sezer daha sonra sözlerine şöyle devam etti, ‘Bu vatan bizim, bu memleket bizim, sanayisiyle, kültürüyle, turizmiyle, ekonomisiyle, tarımıyla her alanda her şey eğitimden geçiyor. Eğitimi düzeltemediğimiz takdirde nitelikli insanlar yetiştiremediğimiz zaman ne bu memleket düzelir ne de biz düzeliriz” diye konuştu.
Harran Üniversitesi olarak Meslek yüksek okullarının önemini tam olarak bildiklerini söyleyen Rektör Yardımcısı Ali Sarıışık; “ Meslek Yüksekokulları, bölgeye ve içimizdeki kalkınmaya hız vermek amacıyla kurulmuş birimlerdir. Ara eleman yetiştirmek meslek yüksekokullarının amaçlarındandır. Biz yapacağımız çalışmaları burada daha ileriye nasıl götürürüz diye kendimizi sorgulayacağız. İlçemize, ilimize, Üniversitemize ne kadar yararlı olabiliriz, bugün işleyeceğimiz konuların ana başlığını bu konular oluşturuyor” diyerek sözlerini tamamladı.
Hilvan Meslek Yüksekokulu müdürü Prof. Dr. sayın Seyit Ahmet OYMAK ise; bu çalıştay üniversitemizde yapılan ilk çalıştaydır umuyorum ki bunun devamı gelir diye konuştu.

BOLOGNA

 

DERS NOTLARI

BAĞLANTILAR

MEZUN PORTALI